
Akvapoonika viitab vesiviljeluse (kalade ja teiste veeasukate) ning hüdropoonika (ilma substraadita taimekasvatuse) ühendamise teel sümbiootilise keskkonna loomisele. See võimaldab kasvatada veeasukaid (kalu, vähke, tigusid jne) ning taimi täiesti kinnises süsteemis ja seda kõike äärmiselt suure veesäästmise ja vähese keskkonnamõjuga.
Veeasukate süsteemist suunatakse vesi hüdropoonika süsteemi. Teel taimekasvatuse ossa peab vesi läbima mehaanilise ja bioloogilise filtri. Filtrite läbimisel töötlevad bakterid lämmastikühendid nitraatideks, nitrititeks ja lämmastikgaasiks. Viimased ongi ideaalseteks toitaineteks taimedele.
Taimed suudavad toitaineid omandada ka siis, kui nad paiknevad juurekaelani vees, olles sealjuures täiesti ilma substraadita. Mõnel juhul kasutatakse istutusmaterjalina jämedat kruusa või killustikku, aga seda ennekõike selleks, et taim suudaks end iseseisvalt püsti hoida. Samuti on tänapäeval saadaval kõikvõimalikud sünteetilisest materjalist substraadid, taimede kasvatamise restid, matid jne.
Viimastel aastatel on akvapoonika teinud ülemaailmselt suure hüppe. Järjest enam teadvustatakse süsteemi efektiivsuse ja jätkusuutlikkusega kaasnevaid mõjusid.
Saame Teile abiks olla akvapoonika ja hüdropoonika süsteemide loomisel alates vajaliku tehnika ja tarvikute hankimisest kuni terviksüsteemide paigalduseni. Kui soovite nende teemadega põhjalikumalt tutvuda, siis võtke meiega ühendust.