Vesiroosid

Valge vesiroos (Nymphaea alba) ja väike vesiroos (Nymphaea candida) kasvavad Eestis piisavalt rammusa savika põhjapinnasega looduslikes veekogudes ning on looduskaitse alused liigid.

Vesiroose soetades tuleks arvesse võtta erinevate sortide eelistusi vee sügavuse osas. Muutuva veetasemega naturaalse põhjaga tiikides asetage või istutage vesiroos pigem soovitusliku maksimaalse sügavuse lähedale. Potitaime asukohta on aga tavaliselt võimalik muuta. Seega, kui soovite vesiroosi kiiremat tärkamist, liigutage see kevadiseks ajaks soojemasse kaldavette, suve edenedes ning esimeste lehtede pinnale jõudmisel tõstke järk-järgult soovitud sügavuseni.

Näitan kõiki 6 tulemust

Vesiroosid talvituvad edukalt

Kõik meie e-poes müügil olevad vesirooside sordid on meie talvistes oludes vastupidavad. Külmaperioodi ajaks ajaks asetage potitaimed allapoole vee külmumispiiri (vähemalt 50 cm). Kui sellist võimalust pole, tooge taimeanumad pigem pimedasse ja niiskesse keldrisse. Pruuniks muutunud lehed soovitame maha lõigata, jättes kasvama vaid kuni 10 cm pikkused lehevarred. Nii tehes võite olla kindlad, et ei kahjusta taime. Pruunid lehed võiks võimalusel eemaldada ka tiiki talvituma jäetud vesiroosidel – nii jääb jääkatte alla vähem lagunema hakkavat orgaanikat.